گزارش‌های بازار ایران

 • سوبازار چیست؟

سوبازار اولین و جامع‌ترین مرکز عرضه گزارش‌های تجاری بازارهای مختلف در ایران است. هدف سوبازار ایجاد بستری تخصصی برای فعالان اقتصادی ایران است تا اطلاعات بازار راحت‌تر، سریع‌تر و دقیق‌تر در دسترسشان باشد.

 • گزارش‌های سوبازار برای چه کسانی مفید هستند؟

گزارش‌های سوبازار مخصوص شرکت‌ها، موسسات، سرمایه‌گذاران و فعالان تجاری هستند که به هر دلیلی نیاز به اطلاعات تجاری یک بازار خاص در ایران دارند.

 • گزارش‌های سوبازار چگونه تهیه می‌شوند؟

گزارش‌ها در سوبازار از دو منبع اصلی تهیه می‌شوند. اول از منابع عمدتا دولتی و برخی شرکت‌ها و موسسات که گزارش‌های خود را به طور عمومی منتشر می‌کنند. دوم توسط شرکت‌های تحقیقات بازار معتبر ایرانی که به عنوان تامین‌کنندگان و همکاران تجاری سوبازار بوده و به اطلاع‌رسانی به جامعه تجاری ایران کمک می‌کنند.

 • صحت گزارش‌ها چطور بررسی می‌شوند؟

سوبازار استانداردهای تعریف شده‌ای برای قبول و تایید گزارش‌های دریافت شده از سوی تامین‌کنندگان دارد. کلیه گزارش‌ها قبل از انتشار و عرضه، توسط کارشناسان سوبازار بررسی شده و با استانداردهای سوبازار تطبیق داده می‌شوند.

 • استانداردهای تعریف شده برای گزارش‌ها چیست؟

برخی از استانداردهای در نظر گرفته شده عبارتند از: تهیه گزارش‌ها توسط یک سازمان حقوقی نه حقیقی، رعایت کلیه شرایط یک تحقیق بازار سالم از نظر متدولوژی و اخلاق در تحقیق، رعایت اصول فهرست‌نویسی صحیح، رعایت اصول امانت‌داری در تحقیق و رعایت قوانین کپی رایت.

 

پروژ‌ه‌های تحقیقات بازار

 • آیا پروژه‌های تحقیقات بازار توسط سوبازار انجام می‌شوند؟

خیر. پروژه‌های سفارش شده به سوبازار بر اساس نوع پروژه و صنعت مربوطه، به شرکای تجاری سوبازار منتقل شده و سوبازار تا اتمام پروژه، بر حسن اجرای آن نظارت می‌کند.

 • چرا پروژه‌های تحقیقات بازار را به جای سفارش مستقیم به شرکت‌ها، از طریق سوبازار سفارش دهیم؟

سوبازار به دلیل همکاری گسترده با شرکت‌های تحقیقات بازار، پروژه‌های سفارشی را به بهترین شرکت تحقیقات بازار در هر صنعت منتقل کرده و با توجه به همراه شدن سوبازار در کل پروژه، احتمال بروز مشکلات مرسوم در پروژه‌های تحقیقات بازار مانند تاخیر، انحراف یا افزایش هزینه‌ها نزدیک به صفر است.

 • آیا هزینه پروژه‌ها با حضور سوبازار بیشتر خواهند شد؟

خیر. هزینه پروژه‌هایی که توسط سوبازار و با مشارکت شرکت‌های تحقیقات بازار انجام می‌شوند، به دلیل مشارکت در پروژه‌های متعدد و سرشکن شدن هزینه‌های مختلف تحقیقاتی، پایین‌تر از معمول است.

 • مسئول صحت اطلاعات و داده‌های پروژه‌های سفارشی کیست؟

سوبازار به دلیل شناخت کامل شرکای تجاری خود و بر اساس قراردادهای فیمابین مبنی بر نظارت کامل بر روند تحقیقات، مسئولیت کامل صحت اجرا و نتایج پروژه‌های سفارشی تحقیقات بازار را بر عهده دارد.

 

عضویت در سوبازار

 • سیستم عضویت سوبازار بر چه اساسی تعریف شده است؟

عضویت سوبازار مناسب افرادی است که به دلیل فعالیت‌های مهم در تجارت ایران، نیاز به کسب سریع اطلاعات داشته و فرصت جستجوی گزارش‌ها از منابع مختلف را ندارند. این سیستم در سطوح ابتدایی برای مدیران میانی تعریف شده و در سطوح بالاتر خدمات بیشتری برای مدیران ارشد و در نهایت به اعضای ویژه ارائه می‌دهد. 

 • عضویت سوبازار چه مزایایی دارد؟

اعضای سوبازار در سطوح مختلف، طیفی از خدمات شامل دانلود گزارش‌ها، تحلیل‌های اختصاصی، تخفیفات در خرید گزارش‌های غیر رایگان، شرکت در رویدادهای خارجی و داخلی و بهره‌مندی از سرویس سوبازار اکسپرس را دریافت می‌کنند.

 • سرویس سوبازار اکسپرس چیست؟

سوبازار اکسپرس، سرویس ویژه ارسال سریع گزارشات بازار است که صرفا به اعضای باشگاه ویژه سوبازار ارائه می‌شود.این سرویس جهت اطمینان اعضا از دسترسی آسان و سریع به اطلاعات مورد نیازشان در هر مکان و هر زمان ایجاد شده است.