سوالات متداول

گزارش‌های بازار ایران

 • سوبازار چیست؟

سوبازار اولین و جامع‌ترین مرکز عرضه گزارش‌های تجاری بازارهای مختلف در ایران است. هدف سوبازار ایجاد بستری تخصصی برای فعالان اقتصادی ایران است تا اطلاعات بازار راحت‌تر، سریع‌تر و دقیق‌تر در دسترسشان باشد.

 • گزارش‌های سوبازار برای چه کسانی مفید هستند؟

گزارش‌های سوبازار مخصوص شرکت‌ها، موسسات، سرمایه‌گذاران و فعالان تجاری هستند که به هر دلیلی نیاز به اطلاعات تجاری یک بازار خاص و یا داده های اقتصادی و اجتماعی در ایران و جهان دارند.

 • گزارش‌های سوبازار چگونه تهیه می‌شوند؟

گزارش‌ها در سوبازار از دو منبع اصلی تهیه می‌شوند. اول از منابع عمدتا حاکمیتی شامل سازمان ها، موسسات، دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و سایر نهادهای رسمی که گزارش‌های خود را به طور عمومی منتشر می‌کنند. دوم توسط شرکت‌های تحقیقات بازار و یا اساتید و پژوهشگران معتبر ایرانی و خارجی که به عنوان تامین‌کنندگان و همکاران تجاری سوبازار بوده و به اطلاع‌رسانی به جامعه تجاری ایران کمک می‌کنند.

 • صحت گزارش‌ها چطور بررسی می‌شوند؟

سوبازار استانداردهای تعریف شده‌ای برای قبول و تایید شرکای تجاری و تحقیقاتی و همچنین گزارش‌های دریافت شده از سوی تامین‌کنندگان دارد. کلیه گزارش‌ها قبل از انتشار و عرضه، توسط کارشناسان سوبازار بررسی شده و با استانداردهای سوبازار تطبیق داده می‌شوند.

 • استانداردهای تعریف شده برای گزارش‌ها چیست؟

برخی از استانداردهای در نظر گرفته شده عبارتند از: 

اعتبار سنجی نهادی و سازمانی: تهیه گزارش‌ها توسط نهادها و سازمان های رسمی کشور یا شرکت های تحقیقات بازار و شرکای تجاری دارای شخصیت حقوقی معتبر، رزومه قوی و تیم های تحقیقاتی باتجربه

اعتبار سنجی فنی و تخصصی گزارش ها: طراحی و اجرای درست متدولوژی و اخلاق در تحقیق، رعایت اصول فهرست‌نویسی صحیح، رعایت اصول امانت‌داری در تحقیق و رعایت قوانین کپی رایت

 

پروژ‌ه‌های تحقیقات بازار

 • آیا پروژه‌های تحقیقات بازار توسط سوبازار انجام می‌شوند؟

خیر. پروژه‌های سفارش شده به سوبازار بر اساس نوع پروژه و صنعت مربوطه، به شرکای تجاری سوبازار منتقل شده و سوبازار تا اتمام پروژه، بر حسن اجرای آن نظارت می‌کند.

 • چرا پروژه‌های تحقیقات بازار را به جای سفارش مستقیم به شرکت‌ها، از طریق سوبازار سفارش دهیم؟

سوبازار به دلیل همکاری گسترده با شرکت‌های تحقیقات بازار، پروژه‌های سفارشی را به بهترین شرکت تحقیقات بازار در هر صنعت منتقل کرده و با توجه به همراهی و نظارت سوبازار در کل پروژه، احتمال بروز مشکلات مرسوم در پروژه‌های تحقیقات بازار مانند تاخیر، فقدان کیفیت، انحراف یا افزایش هزینه‌ها نزدیک به صفر است.

 • آیا هزینه پروژه‌ها با حضور سوبازار بیشتر خواهند شد؟

خیر. هزینه پروژه‌هایی که توسط سوبازار و با مشارکت شرکت‌های تحقیقات بازار انجام می‌شوند، به دلیل مشارکت در پروژه‌های متعدد و سرشکن شدن هزینه‌های مختلف تحقیقاتی، پایین‌تر از معمول است.

 • مسئول صحت اطلاعات و داده‌های پروژه‌های سفارشی کیست؟

سوبازار به دلیل شناخت کامل شرکای تجاری خود و بر اساس قراردادهای فیمابین مبنی بر نظارت کامل بر روند تحقیقات، مسئولیت کامل صحت اجرا و نتایج پروژه‌های سفارشی تحقیقات بازار را بر عهده دارد.

 

عضویت در سوبازار

 • سیستم عضویت سوبازار بر چه اساسی تعریف شده است؟

عضویت سوبازار مناسب افرادی است که به دلیل فعالیت‌های مهم در فضای صنعت و کسب و کار و همینطور تجارت در ایران و جهان، نیاز به کسب سریع اطلاعات داشته و گزارش های اقتصادی به توسعه بازار و بهبود کسب و کار آنها کمک می کند. این سیستم در سطوح ابتدایی برای محققان، مشاوران و مدیران میانی تعریف شده و در سطوح بالاتر خدمات بیشتری برای مدیران ارشد و در نهایت به اعضای ویژه ارائه می‌دهد.

 • عضویت سوبازار چه مزایایی دارد؟

اعضای سوبازار در سطوح مختلف، طیفی از خدمات شامل دریافت مستمر برخی مطالب و تحلیل ها، دانلود گزارش‌ها، تخفیفات در خرید گزارش‌های غیر رایگان، بهره مندی از ظرفیت های رسانه ای و تبلیغاتی و آموزشی، شرکت در رویدادهای خارجی و داخلی و بهره‌مندی از سرویس عضویت سازمانی را دریافت می‌کنند.

 • عضویت سازمانی سوبازار چیست؟

اعضای سازمانی سوبازار علاوه بر کلیه امکانات اعضای ویژه، از امکانات مختص به سازمان‌ها نیز برخوردار خواهند شد. این امکانات در چهار بخش خدمات اطلاعاتی، رسانه‌ای، مشاوره‌ای و آموزشی می‌باشند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد امکانات اعضای سازمانی سوبازار اینجا را کلیک کنید.